B2B Pazarlamacılar Buraya! 5 Harika Pazarlama Aracı

Growth hackerların bir projeye başlamadan önce sunduğu yüksek analizler ve düşük maliyetler neticesinde growth hacking yöntemleri giderek daha fazla B2B pazarlamaya entegre olmaya başladı. Growth hacking temel olarak son kullanıcı faaliyetlerinin analizi olarak tanımlansa da, doğru yönetildiği taktirde B2B’ye dayalı sektörlerde de güzel sonuçlar almanızı sağlayabilir. Şimdi B2B pazarlamaya hitap edip, geri dönüşüm oranlarını arttırabilecek 5 araca birlikte bakalım.

1-UnBounce

Landing Page (Açılış Sayfası) B2B pazarlamacılar tarafından çok da sık kullanılmayan pazarlama araçlarından biri diyebilirim. Oysaki Landing Page reklamınıza yaptığınız yatırımın geri dönüşümünü ölçebileceğiniz en kolay araçlardan biri. Üstelik doğrudan ürün satışından, mail toplamaya kadar birçok işlevi söz konusu. Unbounce ile HTML bilgisi olmadan sürükle bırak formatında profesyonel tasarımlar oluşturup, A/B testleri yapabilirsiniz. Özellikle satış odaklı bir iniş Landing Page oluşturacaksanız Unbounce’ın ek harika araçlar sağladığını belirtmeliyim.

2- Crazy Egg

Ciddi bir yatırım yapıp, harika bir web sitesi tasarlattınız. Şimdi sıra ziyaretçilerinizin internet sitemizin hangi kısımlarını tıkladığını, nerelerde vakit geçirdiğini, kullandığımız “Call To Action” bölümlerinin işe yarayıp yaramadığını görmek. Crazy Egg ısı haritalaması yaparak A/B testi yapmanıza gerek kalmadan size ziyaretçi-siteniz arasındaki ilişkiyi gösterir.

3-Intercom

Intercom ile birçok iletişim yönteminizi tek bir platformda toplayabilirsiniz. Örneğin  web sitenizde veya mobil olarak olarak satış ve destek hizmetlerinizi verebilir, müşteri ilişkilerinizi yönetibilir, re-marketing gerçekleştirebilir veya e-mailing yapabilirsiniz. Kısacası müşterilerinizle iletişim kanallarınızı tek bir merkezden kolaylıkla yönetebilirsiniz.

4-Opensite Explorer

SEO’nun yüksek geri dönüş oranını düşündüğümüz zaman etkili bir SEO aracı koymamız gerektiğini düşündüm. Site dışı SEO için neredeyse bütün analizleri yapabileceğiniz Open site explorer ile site dışı SEO çalışmalarınızı yönetebilirsiniz.

5- SellHack

B2B pazarlamada en yaygın olarak kullanılan sosyal ağların başında LinkedIn geliyor. Peki LinkedIn’da pazarlama faaliyetlerimiz için göz kestirdiğimiz kişilerin mail adreslerini öğrenmemiz güzel olmaz mıydı? Sellhack’i tarayıcınıza ekleyerek LinkedIn aracılığı ile aradığınız kişilerin mail adreslerine ulaşabilirsiniz.