SEO B2B Pazarlama Stratejinizi Nasıl Geliştirebilirsiniz?

B2B Pazarlama dijitalleşme ve endüstri 4.0 ile birlikte ciddi manada bir değişimin içinde. Bir de üstüne küresel pandemi eklenince dijitalleşme kaçınılmaz hale geldi. Özellikle son 1 yıldır B2B alanlardaki web sitesi arama trendleri hızlı bir şekilde yükseldi. Bu nedenle B2B markalar için de SEO yani arama motoru optimizasyonu oldukça önemli hale geldi. Üstelik B2B markaların son kullanıcıya artık bayiler üzerinden değil, doğrudan ulaşma isteği SEO’nun önemini daha arttırdı. Şimdi gelin doğru adamlarla B2B pazarlama stratejinizi nasıl geliştirebileceğinize bakalım. Bu arada 2021 seo fiyatları için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1-Web Sitesi Hızı

Genel de nedense web sitenin hızı B2B markalar tarafından ihmal ediliyor. Oysaki Google site hızının önemli bir sıralama kriteri olduğunu net bir şekilde belirtti. Bu nedenle işe web sitenizdeki hız optimizasyonları yaparak başlayın.

2-İkinci Sayfadaki Kelimeleri Bulun

İkinci sayfadaki kelimeleri ilk sayfaya getirerek organik trafiğinizde ciddi artış sağlayabilirsiniz. İkinci sayfadaki kelimelerin ilk sayfaya getirmek kolaydır. Basit optimizasyonla bu işleri yapabilirsiniz. Peki bu optimizasyon işleri nelerdir?

1-Meta tagleri düzenleyin.

2-İç backlink fırsatları varsa düzenleyin.

3- İçerikteki H etiketlerini düzenleyin.

4-İçeriği güncelleyin, yayın tarihini bugünün tarihi yapın.

3-Rakip Backlinkleri Analiz Edin

Rakiplerin backlink aldığı siteleri ortaya çıkarma ve o sitelerden backlink alma iyi bir yöntemdir. Bunun için Moz SEO’nun Link analiz aracını kullanabilirsiniz. Bu şekilde rakiplerinizin en değerli backlinklerini elde edebilirsiniz.

4-Blog 

Bugün geldiğimiz noktada kurumsal blog sayfaları iyi bir SEO stratejisi için olmazsa olmazdır. Blog  web sitenizi güncel tutar, web sitenizin içerik kalitesini yukarı çeker aynı zamanda iç backlink kazanmanızı sağlar. Diğer yandan blog sayfaları olan siteler kurumsal bir marka algısı oluştururlar.

5-Benzer Sitelerden Backlink Alalım

Bir B2B markaysanız muhtemelen backlink çalışması yapmamışsınızdır. Bu nedenle yapacağınız bir backlink çalışması hızlı sonuç verecektir. Bu noktada ise unutmamanız gereken şeyse, web sitenizle ilgili içerik üreten sitelerden link almanızdır. Bir robot sitesinin moda sitesinden backlink almasının hiç bir kazancı yoktur. Bu nedenle Ninja Outreach aracı ile kendi sitenizle ilgili bloglara erişebilirsiniz.

6-Zararlı Backlinkleri Kaldırın

Nasılki zamanla bilgisayarımız yavaşlıyor, web siteleri de zamanla zararlı backlinkler biriktirirler. Bu nedenle zaman zaman Google Disavow aracılığı ile zararlı linkleri reddetmeniz gerekir. Bunun için Moz Aracını kullanıp zararlı linkleri bulup, sonrasında Web master tool aracılığı ile reddedebilirsiniz.

7-Sıkça Sorulan Sorular

Ürün ve hizmetlerinizle ilgili sıkça sorulan sorular yanıtlamak seo açısından güzel katkılar sunar. SEO artık içerik odaklı bir oldu. Bu nedenle web sitemizdeki içerik kalitesini ne kadar arttırırsak sonuçları da o kadar güzel olacaktır.

8-FAQ Scheme.org Kullanmak

Hayat kurtaracak bir bilgi. En iyi sayfalarınızdan başlayarak tüm sayfalarınız için FAQ yani sıkça sorulan sorular scheme.org kullanarak hem daha üst sıralarda yer alabilir hem de Google’daki kapladığınız alanı genişletebilirsiniz. Bu özellikle ilk sayfada çıktığınız kelimelerde yaptığınız zaman gelen organik artış ciddi seviyelerde olacaktır. Örneğin B2B pazarlama kelimesi için biz yaptık ve birinci sayfadayız.