Yurtdışı SEO | Başarı Hikayesi

Bu yazımızda elektrik sektörünün öncü firmalarından olan müşterimizde gerçekleştirdiğimiz SEO çalışmaları sonucunda nasıl bir başarı oluşturduk bunu anlatmak istedik. Özellikle ihracat pazar paylarını arttırmak isteyen firmalar için emsal oluşturabileceği için projede neler yaptık sırayla anlatalım. SEO fiyatları hakkında bilgi almak için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

1-Hedef Pazarlar ve Anahtar Kelimeler Çıkarıldı

Ülkelere göre anahtar kelimeler öncelikle çıkartıldı. Satış ekibi ile bir araya gelerek bu anahtar kelimelerde satış potansiyelinin olduğu ülkeler hedef olarak seçildi.

2-İçeriklerin Optimizasyonu

Hedef kelimelerimize ait sayfalar için optimizasyon başladı. İçerikler olabildiğince uzun ve kaliteli olması özen gösterildi. Çünkü yurtdışındaki rekabetçilik de içerik pazarlaması oldukça önemlidir. Ayrıca tüm sayfalar UX kullanıcı deneyimi geliştirildi.

3-Hedef Kelimeler İçin Blog İçerikleri

Sayfalar optimize edildikten sonra, anahtar kelimelerle ilgili 22 adet blog yazısı oluşturuldu. Sayfa içi link yönteminin önemi bilindiği için olabildiğince unique ve uzun içeriklerle sayfalar desteklendi.

4-Schme.org  FAQ Alt Yapısı

Her sayfa için FAQ oluşturuldu böylece Google’da çok daha geniş bir alan kaplandı. Ayrıca bu sayfalara eklenen soru cevaplar çok daha fazla kelimede ilk sayfaya gelmemizi sağladı.

İlginizi Çekebilir: B2B Dijital Pazarlama

5-CDN Alt Yapısının Oluşturulması

Site hızı yurtdışı SEO‘da oldukça önemlidir. Bunun için site içerisindeki dokümanlar CDN alt yapısına geçirilerek site hızı tüm ülkelerde aynı seviyeye getirildi.

6-Sosyal Medya

B2B pazarlarda rakiplerin sosyal medya kullanımı azdır. Bu nedenle fark yaratmak için sosyal medya pazarlamasına önem verildi. Hedef sayfalar için sponsorlu reklam çıkıldı. Sosyal medya trafiği olabildiğinde arttırıldı.

7-Backlink

Tüm bu çalışmalardan sonra backlink çalışmasına geçildi. Sektörümüzle ilgili benzer web siteleri ile iletişime geçildi. Bu sitelerde backlinkler alınarak site Domain otoritesi olabildiğince arttırılmaya çalışıldı. Nitekim bunda da başarılı olundu.

Sonuç

Belirlenen bütün anahtar kelimelerde ilk sayfa hedefine erişildi. Yurtdışı organik trafik 3 kat arttırıldı.